Konkursi për asistent/e për fëmijët me nevoja të veçanta, DKA-Suharekë pranon në punë këto kandidate

  • 02.01.2023
Konkursi për asistent/e për fëmijët me nevoja të veçanta, DKA-Suharekë pranon në punë këto kandidate

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë ka njoftuar se ka marr vendim për pranim në punë të kandidatëve që aplikuan për pozitën asistent/e për fëmijët me nevoja të veçanta në disa shkolla të Komunës së Suharekës.

Komisioni përzgjedhës për zhvillimin e procedurave për themelimin e marrëdhënies së punës në bazë të kushteve të përcaktuara sipas konkursit 05 nr.1035 të datës 24.10.2022 dhe përfundimit të intervistës me shkrim dhe me gojë, ka marr vendim për përzgjedhjen e kandidatëve në bazë të pikëve të fituara në testin me shkrim dhe intervisten me gojë, raporton SuharekaOnline.

Sipas konkursit bëhej e ditur se DKA-Suharekë kishte hapur vende të lira pune për pozitën asistent/e për fëmijët me nevoja të veçanta në SHFMU “Sadri Duhla” në Duhël, SHFMU “Dëshmorët e Kombit” në Vraniq dhe SHFMU “Migjeni” në Gjinoc.


Sipas njoftimit bëhe e ditur se në SHMFU “Sadri Duhla” në Duhël kandidatja me numër të protokolit 05-110-74731, Valentina Suka ka arritur gjithsej 141.3 pikë, në SHFMU “Dëshmorët e kombit” në Vraniq kandidatja me numër protokoli 05-110-76868, Diellza Morina ka arritur 158 pikë, ndërsa në SHFMU “Migjeni” në Gjinoc kandidatja me numër protokoli 05-110-76860, Driana Selimi ka arritur gjithsej 169 pikë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë