Konkursi për 9 mësimdhënës, DKA-Suharekë publikon rezultatet e testit me shkrim

  • 02.02.2023
Konkursi për 9 mësimdhënës, DKA-Suharekë publikon rezultatet e testit me shkrim

Drejtoria Komunale e Arsimit në Komunën e Suharekës me 21 dhjetor të vitit 2022 kishte hapur konkurs pune pë 9 mësimdhënës në disa shkolla të Suharekës.

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë kishte njoftuar se ka hapur konkurs pune për 9 mësimdhënës në shkollat si: SHFMU “7Marsi” në Suharekë, SHFMU “17 Shkurti” në Shirokë, SHFMU “Dëshmorët e Greikocit” në Greikoc, SHFMU “Naum Veqilhargji” në Mohlan, SHFMU “Ramë Bllacë” në Bllacë, SHFMU “Bajram Curri” në Nishor dhe Gjimnazi “Jeta e Re” në Suharekë, raporton SuharekaOnline.

Lidhur me këtë konkurs DKA-Suharekë ka njoftuar se komisioni përzgjedhës për zhvillimin e procedurave për themelimin e e marrëdhënies së punës në bazë të kushteve, ka përpiluar listën me rezultatet e kandidatëve në testin me shkrim.


Poashtu në njoftim bëhet e ditur se intervista me gojë bëhet nesër 03.02.2023 (e premte) në këtë orare: 08:30 për kandidatët në SHFMU “7 Marsi”, 09:00 për kandidatët e SHFMU “Dëshmorët e Greikocit”, 13:00 për kandidatët e SHMFU “Bajram Curri”, 13:30 për kandidatët e SHFMU “Ramë Bllaca”, 09:00 për kandidatët e SHFMU “17 Shkurti”, 09:00 për kandidatët e SHMFU “7 Marsi”, 14:00 për kandidatët e SHFMU “Dëshmorët e Greikocit” dhe 14:30 për kandidatët e GJimanzit “Jeta e Re”.

Intervista me gojë do të mbahet në Sallën e Bordit në objektin e Komunës së Suharekës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë