Konkursi për 3 infermier/e në QKMF-Suharekë, anulohet testi me shkrim disa ditë pasi u mbajt!

  • 23.01.2023
Konkursi për 3 infermier/e në QKMF-Suharekë, anulohet testi me shkrim disa ditë pasi u mbajt!

Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Suharekë ka njoftuar se ka anuluar testin me shkrim për konkursin për tre infermier/e në QKMF-Suharekës.

DSHMS-Suharekë ka njoftuar se duke u bazuar në kërkesën e komisionit vlerësues ka marrë vendim që të anulohet testi me shkrim i cili është mbajtur me 18 janar, 2023, raporton SuharekaOnline.

Në njoftim thuhet se testi me shkrim për konkursin tre infermier/e për në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë do të ripërsëritet dhe se komisioni vlerësues obligohet t’i njoftoj me kohë të gjithë kandidatët për testin tjetër me shkrim.


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë