Konkursi për 3 edukator/e dhe 3 mësimdhënës/e, DKA-Suharekë pranon në punë këta kandidat

  • 09.12.2022
Konkursi për 3 edukator/e dhe 3 mësimdhënës/e, DKA-Suharekë pranon në punë këta kandidat

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë ka njoftuar se për pozitat: edukatore dhe mësimdhënëse në disa shkolla të komunës është marrë vendim që të punësohen disa kandidat/e.

DKA-Suharekë njofton se komisioni përzgjedhës për zhvillimin e procedurave për themelimin e marrëdhënies së punës në bazë të kushteve dhe kritereve të përcaktuara sipas konkursit 05Nr. 1050 të datës 28.10.2022 merr vendim për përzgjedhjen e kandidatëve në bazë të pikëve të fituara në testin me shkrim dhe intervistën me gojë sipas listave të cilat do të paraqitën në vazhdim.

Sipas njoftimin bëhet e ditur se janë pranuar këto 6 kandidat:


  1. Shpresa Aliaj-Dakaj për pozitën edukatore në institucionin parashkollor “Fluturat” me 142 pikë.
  2. Manjola Gashi për pozitën edukatore në SHFMU “7 Marsi” me 163 pikë.
  3. Arbërie Bytyqi për pozitën edukatore në SHFMU “Ramë Bllaca” me 152.6 pikë.
  4. Hasime Beqiraj për pozitën mësimdhënëse në SHMFU “Dëshmorët e Grejkocit” me 145 pikë.
  5. Enver Përzhaku për pozitën mësimdhënës në gjimnazin “Jeta e re” me 159.6 pikë.
  6. Florentina Gashi-Spahija për pozitën mësimdhënëse në SHFMU “Dituria” me 163 pikë.
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë