Konkursi për 2 mësimdhënës/e dhe 1 teknik ndihmës/e, DKA-Suharekë pranon në punë këto aplikante

  • 11.11.2022
Konkursi për 2 mësimdhënës/e dhe 1 teknik ndihmës/e, DKA-Suharekë pranon në punë këto aplikante

Drejtoria e Arsimit Komunal në Suharekë ka njoftuar se ka marr vendim për pranim në punë për pozitat: 2 mësimdhënëse dhe një ndihmës/e teknik/e.

Komisioni përzgjedhës për zhvillimin e procedurave për themelimin marrëdhënies së punës në bazë të kushteve dhe kritereve të përcaktuara sipas konkursit 05Nr.1016 të datës 13.10.2022 merr vendim për përzgjedhjen e kandidatëve në bazë të pikëve të fituara në testin me shkrim dhe intervistën me gojë sipas këtyre listave.

Pozita për mësimdhënës/e (zëvendësim):


  1. Blerona Prezhlla me 144.33 pikë
  2. Kujtesa Kicaj me 130.16 pikë

Ndërsa, pozita për ndihmës/e teknik/e:

  1. Zylfije Salltakaj me 140.66 pikë
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë