Komuna e Suharekës ndan 29,489.96 euro për ndërtimin e sistemit të ujitjes në Samadrexhë, Reshtan dhe Studençan

  • 08.12.2022
Komuna e Suharekës ndan 29,489.96 euro për ndërtimin e sistemit të ujitjes në Samadrexhë, Reshtan dhe Studençan

Komuna e Suharekës ka njoftuar për nënshkrimin e kontratës për ndërtimin e sistemit të ujitjes për sipërfaqet bujqësore në Samadrexhë, Reshtan dhe Studençan.

Në njoftimin e komunës bëhet e ditur se këto punime i takojnë fazës së dytë të ndërtimit.

Komuna e Suharekës, ka bër të ditur se për ndërtimin e sistemit të ujitjes i cili do të jetë kanal i hapur, janë ndarë 29,489.96 euro.


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë