Komuna e Suharekës shpallë ankand për dhënien në shfrytëzim të parcelës “Ledina e vogël” në Samadrexhë dhe “Shkoza” në Bllacë

  • 05.12.2022
Komuna e Suharekës shpallë ankand për dhënien në shfrytëzim të parcelës “Ledina e vogël” në Samadrexhë dhe “Shkoza” në Bllacë

Komuna e Suharekës njofton se ka shpallur ankand publik për dhënien në shfrytëzim të dy pronave.

Komuna e Suharekës njofton se ka shpallur ankand publik për dhënien në shfrytëzim afat shkurtër deri në 15 vite të pronës së paluajtshme komunale:

  1. Parcela:-P72116038-00503-0, me sipërfaqe prej S= 28302 metra katror, në vendin e quajtur Ledina e vogël zona kadastrale Samadrexhë, sipas qertifikatës së pronës Nr. 3041/2022 të datës 05.08.2022, në emër të Komunës së Suharekës, nga sipërfaqja e përgjithshme e cekur më lartë ndahen për dhënien në shfrytëzim S=7500 metra katror për ushtrimin e veprimtarisë “Bujqësore”
  2. Parcela: -72116003-00944-0 me sipërfaqe prej S= 52470 metra katror, në vendin e quajtur “Shkoza ” zona kadastrale në Bllacë, sipas qertifikatës së pronës Nr. 3045/2022 të datës 05.08.2022, në emër të Komunës së Suharekës, nga sipërfaqja e përgjithshme e cekur më lartë ndahen për dhënien në shfrytëzim S=30000 metra katror për ushtrimin e veprimtarisë “Bujqësore”

Poashtu, komuna bën të ditur se për marrjen e këtyre pronave duhen këto dëshmi:


  1. Kopja e dokumentit të identifikimit
  2. Certifikata e regjistrimit të biznesit /OJQ (për personat juridik)
  3. Dëshmi për kryerjen e obligimeve komunale (për personat fizik- Tatimi në pronë ; për personat juridik -Taksa komunale dhe tatimi në pronë)
  4. Dëshmi për obligimet e kryera në ATK (për personat juridik)

Hapja e ofertave bëhet me 19.12.2022 në ora 14:00 në sallën e bordit në Komunën e Suharekës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë