Komuna e Suharekës shpall një vend të lirë pune për roje pylli

  • 30.03.2023
Komuna e Suharekës shpall një vend të lirë pune për roje pylli

Komuna e Suharekës ka hapur konkurs për roje pylli në Drejtorinë për Bujqësi Zhvillim Rural dhe Pylltari.

Bazuar në nenin 80, të Ligjit Nr-06/L-114 Për Zyrtarët Publik dhe nenit 7 të rregullores (QRK) NR.05/2022 për procedurat konkuruese dhe pranimi për Nëpunësit Administrativ dhe Mbështetës, Zyra e Personelit e Komunës së Suharekës njofton të gjithë të interesuarit se ka bërë publikimin e konkursit për vendin e lirë të punës në Drejtorinë për Bujqësi Zhvillim Rural dhe Pylltari në Suharekë për roje pylli në këtë drejtori, shkruan SuharekaOnline.

Kanidatët e interesuar për këtë pozitë mund të aplikojnë prej datës 11.04.2023 deri më 18.04.2023.


Poashtu, në njoftim thuhet se për të gjitha informatat tjera mund të drejtoheni në Zyren e Personelit të Komunës së Suharekës, zyra nr. 16 ose në numrin e telefonit: 029-271-143.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë