Komuna e Suharekës ndan 9,851.00 euro për blerjen e filmave të RTG

  • 08.12.2022
Komuna e Suharekës ndan 9,851.00 euro për blerjen e filmave të RTG

Komuna e Suharekës ka njoftuar për dhënie të kontratës për furnizim me filma të Rentgenit.

Për blerjen e filmave RTG Komuna e Suharekës bën të ditur se ka ndarë 9,851.00 euro, shkruan SuharekaOnline.

Rikujtojmë se Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Suharekë me datë 7 nëntor të këtij viti ishte furnizuar me aparat të ri të Rentgenit dhe Vertebrogramit.

Ky aparat digjital ndikon në ngritjen e shërbimeve sa më cilësore, për pacientët dhe do të lehtësojë punën e profesionistëve shëndetësor.


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë