Komuna e Suharekës ndan 9,785 euro për ndërtimin e zonave të gjelbëruara dhe rekreative

  • 10.12.2022
Komuna e Suharekës ndan 9,785 euro për ndërtimin e zonave të gjelbëruara dhe rekreative

Komuna e Suharekës ka njoftuar për dhënie të kontratës për ndërtimin e zonave të gjelbëruara në komunë.

Komuna e Suharekës ka njoftuar për dhënien e kontratës për ndërtimin e zonave të gjelbëruara dhe rekreative në komunë, sipas njoftimin thuhet se lënda e kontratës është ekzekutimi i punëve në vijim nga ana e Kontraktuesit, ku hynë faza e dytë e punimeve sipas specifikave të paraqitura në tender.

Për ndërtimin e zonave të gjelbëruara dhe rekreative, faza e dytë, Komuna e Suharekës ka ndar 9,785.00 euro.


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë