Komuna e Suharekës ndan 5,500 euro për renovimin e bibliotekës së qytetit “Hajdin Berisha” dhe shtëpive të kulturës në Samadrexhë e Nishor

  • 24.12.2022
Komuna e Suharekës ndan 5,500 euro për renovimin e bibliotekës së qytetit “Hajdin Berisha” dhe shtëpive të kulturës në Samadrexhë e Nishor

Komuna e Suharekës ka njoftuar për dhënie të kontratës për ndërtimin dhe rregullimin e infrastrukturës për bibliotekën e Qytetit të Suharekës “Hajdin Berisha”.

Në njoftimin e Komunës së Suharekës poashtu bëhet e ditur se poashtu do të rregullohet edhe shtëpia e kulturës në Samadrexhë (renovimi i shtëpisë së kulturës në Nishor)- punë shtesë, raporton SuharekaOnline.

Komuna e Suharekës ka bërë të ditur se për këto punime në bibliotekën e Qytetit të Suharekës “Hajdin Berisha” dhe renovimin e shtëpive të kulturës në Samadrexhë dhe Nishor ka ndarë 5,500.00 euro.


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë