Komuna e Suharekës ndan 390 mijë euro për mirëmbajtjen dimërore të rrugëve lokale

  • 04.01.2023
Komuna e Suharekës ndan 390 mijë euro për mirëmbajtjen dimërore të rrugëve lokale

Ministria e Infrastrukturës ka për detyrë mirëmbajtjen e rrugëve magjistrale, autostradave dhe rajonale gjatë sezonit dimëror, ndërsa për ato lokale duhet të përkujdesën komunat përkatëse.

Komuna e Suharekës ka lidhur kontratë me “FAMIS CO-HC” SH.A të cilën e përfaqëson Fadil Bytyqi, për mirëmbajtjen e rrugëve lokale gjatë sezonit dimëror, raporton SuharekaOnline.

Sipas njoftimit të Komunës së Suharekës është bërë e ditur se kjo kontratë ka hyrë në fuqi 28.12.2022 dhe përfundon me datë 27.12.2025.


Komuna e Suharekës ka njoftuar se për mirëmbajtjen e rrugëve lokale gjatë sezonit dimëror ka ndarë 390 mijë euro.

“3.1 Çmimet njësi të shërbimeve janë paraqitur në Ofertën Financiare, Lista e Çmimit e paraqitur nga ofertuesi i sherbimeve.

Vlera totale e indikative e kontratës është 106.80 euro (Njëqind e gjashtë euro e tetëdhjetë cent). Derivimi i lejuar nga vlera totale indikative është 390,000.00 euro.” thuhet në njoftim.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë