Komuna e Suharekës ndan 384,609.50 euro për ndërtimin e shtigjeve të ecjes dhe rrugëve në Mushtisht dhe Topliqan-Gjinoc

  • 20.12.2022
Komuna e Suharekës ndan 384,609.50 euro për ndërtimin e shtigjeve të ecjes dhe rrugëve në Mushtisht dhe Topliqan-Gjinoc

Komuna e Suharekës ka njoftuar për dhënie të kontratës për ndërtimin e shtigjeve të ecjes në disa zona rurale.

Komuna e Suharekës ka njoftuar për dhënie të kontratës për ndërtimin e shtigjeve të ecjes dhe ndërtimi i rrugësnë Mushtisht- Guri i Matozit dhe ndërtimi i rrugës në Tipliqan-Gjinoc.

“Përshkrim i shkurtër i lëndës së kontratës
Projekt me bashkëfinancim – Ndërtimi i shtigjeve të ecjes në zonat rurale në Komunën e
Suharekës – Ndërtimi i shtegut të ecjes dhe ndërtimi i rrugës Mushtisht – Guri i Matozit dhe rrugës
Topliqan – Gjinoc – RITENDER” thuhet në njoftimin e komunës.


Poashtu, në këtë njoftim është bërë e ditur se Komuna e Suharekës për ndërtimin e shtigjeve të ecjes dhe rrugëve në vendet e lartcekura ka ndar 384,609.50 euro.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë