Kjo është agjenda e Komunës së Suharekës për shënimin e 28 nëntorit

  • 28.11.2022
Kjo është agjenda e Komunës së Suharekës për shënimin e 28 nëntorit

Për nder të festave të 28 nëntorit, Komuna e Suharekës ka organizuar disa aktivitete të cilat pritet të ndodhin gjatë kësaj dite.

Komuna e Suharekës ka njoftuar se sot në ora 10:00 fillimisht do të bëhen homazhe tek Parku i Dëshmorëve në Suharekë, raporton SuharekaOnline.

Homazhet poashtu do të vazhdojnë edhe në qytet në nderim të heronjëve dhe martir%ve që u flijuan për lirinë e vendit.


Ndërsa, në orën 12:00 në fshatin Mushtisht do të bëhet përurimi i shtatorëve të heronjëve kombëtar Adem Jasharit dhe Hasan Prishtinës.

“Agjenda e aktiviteteve për 28.11.2022

Në shënim të Festave të Nëntorit, nesër më 28.11.2022, organizohen homazhe nga ora 10:00, duke u takuar fillimisht tek Parku i Dëshmorëve në Suharekë.

Homazhet vazhdojnë më tutje edhe në qytet, në nderim të heronjve dhe martirëve që u flijuan për lirinë e vendit.

Ora 12:00, bëhet shpalosja e shtatorëve të heronjve kombëtar Hasan Prishtina dhe Adem Jashari në Mushtisht.” thuhet në njoftimin e komunës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë