Këta janë nxënësit që do ta përfaqësojnë Suharekën në garat republikane për lëndën e fizikës

  • 20.02.2023
Këta janë nxënësit që do ta përfaqësojnë Suharekën në garat republikane për lëndën e fizikës

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë ka njoftuar se edhe këtë vit shkollor janë mbajtur garat komunale për fizikantët e rinjë.

DKA-Suharekë ka njoftuar se këto janë garat e XXIV me radhë të cilat mbahen në shkollat e Komunës së Suharekës, raporton SuharekaOnline.

Poashtu, njoftohet se në këto gara kanë marr pjesë nxënësit e klasave të IX-ta, X-ta, XI-ta dhe XII-ta dhe në garat në nivel të Kosovës do të marrin pjesë vetëm nga një nxënës i këtyre klasëve.


DKA-Suharekë tutje ka njoftuar se në garat komunale kanë qenë prezent gjithsej 47 nxënës nga 72 nxënës të cilët kanë qenë në listë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë