Këshilli i Bashkisë së Sarandës vizituan Komunën e Suharekës

  • 29.10.2022
Këshilli i Bashkisë së Sarandës vizituan Komunën e Suharekës

Kryetari i Këshillit të Bashkisë së Sarandës, Asaf Stroka së bashku me anëtarë të Këshillit të Bashkisë, kanë ardhur për t’a vizituar Komunën e Suharekës.

Ata, janë pritur fillimisht nga kryesuesi i Asamblesë Komunale z.Bexhet Kuçi dhe nga asmbleistët, e më pastaj u takuan edhe me kryetarin e Komunës së Suharekës z.Bali Muharremaj.

Mysafirët, fillimisht e vizitian objektin e Komunës pastaj kanë bërë homazhe te varrezat e dëshmorëve, e për të vazhduar te muzeu i qytetit dhe në fund së bashku e kanë vizituar shtëpinë e të moshuarve në Gjinoc, “Jetimat e Ballkanit”.


Kryetari Muharremaj, kryesuesi Kuçi dhe asambleistët i kanë falënderuar mysafirët nga Saranda për vizitën vllezërore, e po ashtu edhe mysafirët e kanë falënderuar kryetarin dhe stafin e tij për pritjen e ngrohtë, duke u shprehur se kanë mbetur shumë të kënaqur.

Vlenë të theksohet se Komuna e Suharekës dhe Bashkia e Sarandës janë binjakëzuara që nga viti 2012, duke shkëmbyer pērvoja të ndryshme e sidomos me nxënës e studentë për t’i përgatitur në sfera kryesisht të turizmit në Sarandë e industrisë në Suharekë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë