KEDS njofton për punime, të hënën disa fshatra të Suharekës do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar se më 22 nëntor (e hënë) në disa fshatra të Komunës së Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

KEDS njofton për punime, të hënën disa fshatra të Suharekës do të mbesin pa rrymë

Sipas njoftimit të KEDS, të hënën, më 22 nëntor do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike prej orës 07:00 deri në 07:30, nga ora 09:00 deri 11:00, 10:00 deri 12:00, 16:00 deri 18:00, 17:00 deri 19:00, 18:00 deri 20:00 dhe nga ora 19:00 deri 21:00, shkruan SuharekaOnline.

Sipas KEDS-it, ndërprerja e energjisë elektrike do të bëhet për arsye të ndërrimit të TR 2, nga KOSTT-i (kyqja e fushës lidhëse 10kV).


1. Nga  TS 110/10kV Theranda do të ndërprehet: TR 2 dhe pa tension mbesin të gjitha daljet 10kV që furnizon ky transformatorë prej orës 07:00  deri ne ora 07:30.

Vendet: Fshatrat: Budakovë, Çardak, Dardhishtë e Epërme, Dardhishtë e Ulët, Dragaqinë, Greiçec, Mohlan, Papaz, Reqan, Staravuçinë dhe Vërshec, Dobërdelan, Reshtan, Samadrexhë dhe Studençan, NEWKO BALKAN L.L.C.  . . . në Therandë dhe 28 konsumatorë komercial në Shirokë dhe Zonën Industriale.

Arsyeja: Ndrrimi i TR 2, nga KOSTT-i (kyqja e fushës lidhëse 10kV).

2. Nga  TS 110/10kV Theranda do të ndërprehet: LP 10kV Peqani me kod: 32000007 nga ora 09:00 deri 11:00

Vendet: Peçani

Arsyeja: Ndërrimi i TR 2, nga KOSTT-i (kyqja e fushës lidhëse 10kV).

3. Nga  TS 110/10kV Theranda do të ndërprehet: LP 10kV Mushtishti me kod: 32000002 nga ora 10:00 deri 12:00

Vendet: Mushtishti

Arsyeja: Ndërrimi i TR 2, nga KOSTT-i (kyqja e fushës lidhëse 10kV).

4. Nga  TS 110/10kV Theranda do të ndërprehet: LP 10kV Reshtani me kod: 32000017 nga ora 16:00 deri 18:00

Vendet: Reshtani

Arsyeja: Ndërrimi i TR 2, nga KOSTT-i (kyqja e fushës lidhëse 10kV).

5. Nga  TS 110/10kV Theranda do të ndërprehet: LP 10kV Theranda me kod: 32000016 nga ora 17:00 deri 19:00

Vendet: Theranda

Arsyeja: Ndërrimi i TR 2, nga KOSTT-i (kyqja e fushës lidhëse 10kV).

6. Nga  TS 110/10kV Theranda do të ndërprehet: LP 10kV Gjinovci me kod: 32000003 nga ora 18:00 deri 20:00

Vendet: Gjinovci.

Arsyeja: Ndërrimi i TR 2, nga KOSTT-i (kyqja e fushës lidhëse 10kV).

7. Nga  TS 110/10kV Theranda do të ndërprehet: LP 10kV Shiroka me kod: 32000019 nga ora 19:00 deri 21:00

Vendet: Shiroka.

Arsyeja: Ndërrimi i TR 2, nga KOSTT-i (kyçja e fushës lidhëse 10kV).

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës