KEDS njofton për punime, të hënën disa fshatra të Suharekës do të mbesin pa rrymë

  • 15.10.2022
KEDS njofton për punime, të hënën disa fshatra të Suharekës do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar se të hënën, më 17 tetor në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Gjatë ditës së hënë në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike prej orës 09:00 – 12:00, nga 14:00 – 17:00 dhe nga 09:00 deri në ora 12:00, shkruan SuharekaOnline.

Sipas KEDS-it, ndërprerja e energjisë elektrike do të bëhet për arsye të projekteve investive, ndërrimi i izolatorëve dhe përçuesit në kuadër të Lot 8 dhe punime sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar.


1. Nga TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet: Dalja 10 Budakova (kodi: 32000008) prej orës 09:00 – 12:00 si dhe nga 14:00 – 17:00.

Vendet: Pishina Solid, Reqani I, Reqani II, Dragaqine I, Çadraku I, Pompat e Ujit Mohlan, Greiqevci I, Buzhala I, Budakova II dhe Budakova.

Arsyeja: Projekte investive, ndërrimi i izolatorëve dhe përçuesit në kuadër të Lot 8.

2. Nga TS 110/10kV Therandë do të ndërprehet: LP 10kV Gelanca (kodi: 32000021) prej orës 09:00 deri në ora 12:00.

Vendet: fshati Gelancë, bizneset si dhe shtëpitë përgjatë rr. Topliqan – Gelancë, një pjese e fshatit përgjatë rr. Topliqan Leshan.

Arsyeja: Punime sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë