KEDS njofton për punime, të hënën disa fshatra të Suharekës do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar se më 27 qershor (e hënë) në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

KEDS njofton për punime, të hënën disa fshatra të Suharekës do të mbesin pa rrymë

Gjatë ditës së hënë në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike nga ora 11:00 deri në 15:00, shkruan SuharekaOnline.

Sipas KEDS-it, ndërprerja e energjisë elektrike do të bëhet për siguri të sistemit, ndërrimi i shtyllave të TM dhe eleminim i rrezikut.


Nga TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet: Dalja 10 kV Mamusha (kodi: 32000006) prej orës 11:00 -15:00.

Vendet: Leshan, Tërrnje, Nëpërbisht, Mamushë, Zojzë, Medvec, Sërbicë e Ulët, Afariste: Mulliri Rizam, Mulliri I Ri, Mulliri Xhevdet Mazrreku.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, ndërrimi i shtyllave të TM dhe eleminim i rrezikut.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë