KEDS njofton për punime, sot këto vende në Suharekë mbesin 5 orë pa rrymë

  • 15.11.2022
KEDS njofton për punime, sot këto vende në Suharekë mbesin 5 orë pa rrymë

KEDS ka njoftuar se sot, 15 nëntor 2022, në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

KEDS ka njoftuar se gjatë ditës së martë në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike nga ora 10:00 deri në orën 15:00, shkruan SuharekaOnline.

Vendet ku do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike janë: Samadrexha, Studençani dhe Reshtani- një pjesë.


“TS 110/10(20) kV NS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Studençani 2  (kodi: 32000024 ) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: fshatrat: Samadaxhë, Studençan dhe Reshtan- një pjesë.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, (ndërrimi/përforcimi i shtyllave, shtrëngimi i përçuesve” thuhet në njoftimin e KEDS.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë