KEDS njofton për punime, nesër disa fshatra dhe rrugë të Suharekës do të mbesin pa rrymë

  • 12.10.2022
KEDS njofton për punime, nesër disa fshatra dhe rrugë të Suharekës do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar se të enjten, më 13 tetor në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Gjatë ditës së enjte në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike prej orës 10:00 deri në 15:00, shkruan SuharekaOnline.

Sipas KEDS-it, ndërprerja e energjisë elektrike do të bëhet për arsye të zhvendosjes së shtyllës së dyfishtë metalike për shkak të rrëshqitjes së dheut, evitim rreziku.


1. Nga NS 110/10kV Theranda do të ndërprehet: Dalja 10kV Rruga e Reçanit (Kodi: 32000005)  nga ora 10:00 deri në 15:00.

Vendet: Pjesët periferike të Therandës (rr.Reçani); Banesat e Benafit, Banesat e Inxhinieringut, Banesat te Viva, lagjja Hoxha I dhe II.

 Arsyeja: Zhvendosja e shtyllës së dyfishtë metalike për shkak të rrëshqitjes së dheut, evitim rreziku.

2. NS 110/10[kV] Theranda do të ndërprehet: Dalja 10[kV] Budakova (kodi: 32000008) prej orës 10:00 deri në ora 15:00.

Vendet: fshatrat: Budakovë, Çadrak, Dardhishtë e Epërme, Dardhishtë e Ulët, Dragaqinë, Greiçec, Mohlan, Papaz, Reçan, Staravuçinë dhe Vërshec.

Arsyeja: Zhvendosja e shtyllës së dyfishtë metalike për shkak të rrëshqitjes së dheut, evitim rreziku.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë