KEDS njofton për punime në Suharekë, sot ndërprerje deri në pesë orë

  • 10.11.2022
KEDS njofton për punime në Suharekë, sot ndërprerje deri në pesë orë

Keds ka njoftuar se sot e enjte, në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Gjatë ditës së të enjte në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike prej orës 10:00 deri në ora 15:00, shkruan SuharekaOnline.

Vendet (fshatrat) ku do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike janë: Gjinoci, Greikoci, Leshani (një pjesë), Sallagrazhda, Shiroka, Topliqani dhe Gelanca.


Njoftimi i plotë:

Nga NS 110/10 [kV] Theranda do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Gjinovci  (Kodi: 32000003) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: fshatrat: Gjinoc, Greikoc, Leshan (një pjesë), Sallagrazhdë, Shirokë (një pjesë), Topliqan (një pjesë) dhe Gelancë.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrimi/përforcimi i shtyllave dhe ndërrimi i transformatorit të mbingarkuar).

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë