KEDS ndali rrymën, si pasojë nuk ka furnizim me ujë për qytetin e Suharekës dhe fshatrat në magjistralen Pusi i Atit – Suharekë

  • 11.08.2022
KEDS ndali rrymën, si pasojë nuk ka furnizim me ujë për qytetin e Suharekës dhe fshatrat në magjistralen Pusi i Atit – Suharekë

KEDS ka njoftuar se për shkak të punimeve në rrjet, nuk do të ketë rrymë te stacioni i pompave te Pusi Atit nga ora 09:00 deri në 14:00.

Si pasojë e kësaj, nuk ka furnizim me ujë për qytetin e Suharekës dhe fshatrat të cilat shtrihen në rrugën magjistrale Pusi i Atit – Suharekë.


“K.R.U.”Hidroregjioni jugor” sh.a Prizren, njësia punuese në Suharekë ka njoftuar se për shkak të punimeve të KEDS-it në rrjet, nuk do të ketë rrymë te stacioni i pompave te Pusi Atit nga ora: 09.00 – 14.00 dhe si rezultat i kësaj nuk ka furnizim me ujë për qytetin e Suharekës dhe fshatrat të cilat shtrihen në rrugën magjistrale Pusi i Atit – Suharekë”, thuhet në njoftim.

Njoftimi i plotë:

NJOFTIM

K.R.U.”Hidroregjioni jugor” sh.a Prizren, njësia punuese në Suharekë, Ju njofton se për shkak të punimeve të KEDS-it në rrjet, nuk do të ketë rrymë te stacioni i pompave te Pusi i Atit nga ora; 09.00 – 14.00 dhe si rezultat i kësaj nuk ka furnizim me ujë për qytetin e Suharekës dhe fshatrat të cilat shtrihen në rrugën magjistrale Pusi i Atit – Suharekë.

Ju lutem që të publikohet njoftimi në mediat lokale.

Me respekt,
Udhëheqësi i njësisë në Suharekë
Ismet Kurtishaj

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë