Kanosja në Suharekë, 56 vjeçari e kërcënoi me çekan personin që ia kërkoi borxhin e para luftës

  • 17.03.2023
Kanosja në Suharekë, 56 vjeçari e kërcënoi me çekan personin që ia kërkoi borxhin e para luftës

Vonesa e borxheve shkakton telashe të shumta mes qytetarëve të cilët kanë raporte të afërta me njëri-tjetrin.

Si rrjedhojë e kësaj krisen miqësi e lidhje familjare, e shpesh herë lindin edhe konflikte, si dhe personat e përfshirë marrin vetë drejtësinë në duar.

Një rast jo shumë i zakontë ka ndodhur dje në Suharekë, pasi një person shkoi t’i kërkojë disa para të cilat i kishte dhënë si borxh në kohën e para luftës.


Sinjali mëson se 62-vjeçari me të arritur në rrugën ‘Nëna Terezë’, ka takuar të birin e borxhliut, i cili në bisedë e sipër dyshohet se e ka kërcënuar me armë zjarri dhe me çekan.

I frikësuar dhe i shqetësuar nga kjo situatë, viktima ka denoncuar rastin në Polici.

Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku kanë arrestuar të dyshuarin dhe në koordinim me Prokurorinë kanë kryer bastisje në banesën e tij, mirëpo nuk është gjetur arma e zjarri, vetëm çekani.

Po ashtu në kuadër të veprimeve hetimore, janë marrë pamjet e kamerave të sigurisë që monitorojnë atë zonë, ku shihet 56-vjeçari me çekan në dorë duke u fjalosur me viktimën.

Gjatë intervistimit në stacion policor, i dyshuari ka mohuar të ketë pasur armë me vete, ndërsa ka pranuar se çekanin e ka pasur në dorë.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që i dyshuari të hetohet në liri për veprën penale ‘Kanosje’.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë