Inspeksioni dhe Policia në Suharekë largojnë nga hapsirat publike shitësit ambulantiv të mjeteve piroteknike

  • 30.12.2022
Inspeksioni dhe Policia në Suharekë largojnë nga hapsirat publike shitësit ambulantiv të mjeteve piroteknike

Drejtoria Komunale e Inspeksionit në Suharekë sot gjatë ditës së premte ka larguar shitësit ambulantiv të mjeteve prioteknike nga hapsirat publike.

Drejtoria e Inspeksionit në Suharekë në bashkëpunim me Policinë e Kosovës kanë larguar shitësit ambulantiv të mjeteve piroteknike nga hapsirat publike të qytetit, raporton SuharekaOnline.

Sipas njoftimit thuhet se e gjitha kjo është bërë me qëllim të sigurisë së qytetarëve, ndërsa thuhet se lokacioni për shitjen e mjeteve piroteknike është vendosur tek “Tregu Javor” në Suharekë.


Njoftimi i plotë:

Drejtoria Komunale e Inspeksionit largon shitësit ambulantor të mjeteve piroteknike nga hapsirat publike!

Sot në një aksion të organizuar nga Drejtoria Komunale e Inspeksionit në Suharekë, së bashku me policinë e Kosovës, janë larguar nga hapsirat publike shitësit ambulantor të mjeteve piroteknike. Kjo punë është bërë me qëllim të ofrimit të sigurisë të qytetarëve, lokacioni për shitjen e këtyre mjeteve është vendosur tek “Tregu Javor” në Suharekë!

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë