I arrestuari që nuk pagoi 1.600 euro për hotel në Prizren është 16 vjeçari D.K nga Reshtani i Suharekës

  • 12.01.2023
I arrestuari që nuk pagoi 1.600 euro për hotel në Prizren është 16 vjeçari D.K nga Reshtani i Suharekës

Policia e Kosovës gjatë ditës së mërkurë ka njoftuar se ka arrestuar një person të dyshuar për mashtrim.

Sipas policisë bëhej e ditur se i dyshuari, 16 vjeçar, kishte mashtruar pronarin e një hoteli duke mos paguar qëndrimin e tij në hotel, raporton SuharekaOnline.

Sipas ankuesit, vlera e dëmit është rreth 1 mijë e 600 euro.


Gjatë ditës së mërkurë KlanKosova kishte realizuar një intervistë me pronarin e hotelit ku pretendohet se në gusht të vitit 2022 kishte qëndruar për dy javë 16 vjeçari me inicialet D.K nga Reshtani i Suharekës, i cili kishte mashtruar pronarin e hotelit dhe nuk kishte paguar për qëndrimin e tij në hotel.

Përveç shpenzimeve të qëndrimit në hotel të cilat arrijnë shumën prej 900 eurosh, D.K pronarit i kishte kërkuar ndihmë duke ia kërkuar edhe 700 euro të tjera.

“Ai zotria ka hanger pica, edhe ato pica të shtrejta, jo të thjeshta edhe ai i hajke picat na i kemi pagu, edhe pas picave u dashke me i qu red&bull të ftohtë për me shpërla gojën se i jetke keq, edhe na paguj, ai ha na paguj” u shpreh pronari i hotelit ku kishte qëndruar 16 vjeçari nga Reshtani i Suharekës.

Pronari tregon se pas largimit të D.K nga hoteli, kishin kuptuar se i njejti kishte tre telefonat me vete dhe nga ta i dërgonte mesazhe pronarit kinse po u shkruan daja, halla e nëna e 16 vjeçarit.

“Ka qu mesazh se e kam dajën polic, vjen daja me datën 27 se është në pushim, vjen edhe i paguan parat, edhe të borxhit që i ka marr edhe dhomën” tha pronari.

Policisë së Kosovës iu deshën plotë 4 muaj që ta gjenin e arrestonin të dyshuarin 16 vjeçar D.K nga Reshtani i Suharekës.

Policia ka thënë se në bazë të deklaratës së të dyshuarit, ai ka qenë në Mal të Zi gjatë kësaj periudhe kohore.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë