Hajnat hynë me forcë në një shtëpi në Greikoc, vjedhin stoli ari

  • 16.01.2023
Hajnat hynë me forcë në një shtëpi në Greikoc, vjedhin stoli ari

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, të cilat jo rrallë herë raportohen në polici.

Një rast i tillë ka ndodhur edhe në fshatin Greikoc të Suharekës, raporton SuharekaOnline.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të dielën mbrëma rreth orës 19:40 një personn ka lajmëruan policinë se persona të panjohur kanë vjedhur në shtëpinë e tij.


Sipas deklaratës së ankuesit në polici thuhet se të panjohurit kanë hyrë me forcë në shtëpinë e tij dhe kanë vjedhur stoli ari.

Policia e Kosovës ka njoftuar se rasti në fjalë është duke u hetuar dhe deri më tani nuk është identifikuar apo arrestuar ndonjë person.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë