Gjykata Themelore e Prizrenit – dega Suharekë publikon rezultatet e kandidatëve për praktikant

  • 27.01.2022
Gjykata Themelore e Prizrenit – dega Suharekë publikon rezultatet e kandidatëve për praktikant

Gjykata Themelore e Prizrenit ka njoftuar të gjithë kandidatët që kanë aplikuar për pozitën: Praktikant, në Gjykatën Themelore Prizren – dega në Suharekë, për rezultatet e arritura sipas pikëve të fituara.

Të gjithë kandidatët në listë, duhet të lajmërohen në Gjykatën Themelore në Prizren në degën në Suharekë për të filluar praktikën gjyqësore me datë 01.01.2022 (E Martë).


“Njoftohen të gjithë kandidatët aplikues për pozitën PRAKTIKANT VUNLLETAR në Gjykatën Themelore – DEGA NË SUHAREKË, sipas konkursit të shpallur nga Gjykata Themelore në Prizren Nr.01/2021 të datës 16.12.2021, pas përfundimit të intervistës të mbajtur më datën 21.01.2022, njoftohen kandidatët për rezultatet e aritura dhe rangimin sipas pikave të fituara”, thuhet në njoftim.

KËSHILLË JURIDIKE: Prakikantët e pakënaqur me procesin intervistues kanë të drejtë ankesë në komisionin për ankesa dhe parashtresa pranë Gjykatës Themelore Prizren, brenda tre (3) ditësh pas publikimit të rezultatit.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë