Gjendet një granatë dore në Samadrexhë të Suharekës, intervenon Policia dhe FSK

  • 29.12.2022
Gjendet një granatë dore në Samadrexhë të Suharekës, intervenon Policia dhe FSK

Të mërkurën në fshatin Samadrexhë banorët kanë dyshuar për një mjetë shpërthyes, të cilët e kanë lajmëruar Policinë e Kosovës në Suharekë.

Sipas njoftimit të policisë bëhet e ditur se mjeti i dyshuar shpërthyes është gjetur nga banorët në varrezat e fshatit Samadrexhë.

Policia e Kosovës në Suharekë ka bër të ditur se mjeti i dyshuar ka qenë granatë dore, e cila është tërhekur nga Forca e Sigurisë së Kosovës.


Rastin në fjalë për Suharekanline e ka konfirmuar edhe komandanti i Stacionit Policor në Suharekë, kapiteni Afrim Sylaj i cili ka thënë se dje rreth orës 14:00 kanë pranuar një informatë se në varrezat e fshatit Samadrexhë dyshohej se është gjetur një mjet shpërthyes, granatë dore.

Poashtu, Sylaj ka njoftuar se në vendin e ngjarjes ka dal Policia e Kosovës në Suharekë të cilët e kan siguruar zonën në të cilen gjindej mjeti i dyshuar dhe se Forca e Sigurisë së Kosovës ka bërë tërhekjen e mjetit.

Fatmirësisht granata e dorës është larguar dhe nuk është raportuar për ndonjë incindent të mundshëm.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë