Gjatë 2020’s mbi 6700 punëkërkues në Suharekë

Gjatë 2020’s mbi 6700 punëkërkues në Suharekë

Agjencia e Statistikave së Kosovës (ASK) kishte publikuar Buletinin tremujor, TM4 për vitin 2020.

ASK-ja kishte njoftuar se informacionet statistikore, që janë paraqitur në Buletinin tremujor TM4 – 2020, janë përgatitur në bazë të eksperiencës, bashkëpunimit me shfrytëzuesit dhe gatishmërisë së departamenteve të ASK-së, për t’iu përgjigjur në kohë dhe me cilësi kërkesave të përdoruesve.

Bazuar në të dhënat e Agjencionit të Statistikave së Kosovës në Komunën e Suharekës gjatë tremujorit të parë të vitit 2020 numri i personave që kanë kërkuar punë ka qenë afër 5 mijë, shkruan SuharekaOnline.


Ndërsa, nga muaji prill i vitit të kaluar deri në muajin tetor numri i punëkërkuesve ka qenë mbi 6 mijë, e që i bie që në tremujorin e dytë dhe të tretë numri i punë kërkuesve është rritur.

E sa i përketë tre mujorit të fundit të vitit të kaluar numri i punë kërkuesve ka rënë rreth më shumë se një mijë, e që në total janë më shumë se 5 mijë punëkërkues në Komunën e Suharekës, shkruan SuharekaOnline.

MuajiFemraMeshkujTotal
Janar2.2932.3044.597
Shkurt2.3662.3394.705
Mars2.3852.3534.738
Prill2.8553.2146.069
Maj2.9723.4616.433
Qershor3.0023.4906.492
Korrik3.0623.5446.606
Gusht3.0933.5836.676
Shtator3.1363.6196.755
Tetor2.3142.7445.058
Nëntor2.3302.7625.092
Dhjetor2.3732.7865.159
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë