[FOTO/VIDEO] Drejtimi i automjetit nën ndikimin e alkoolit, Policia e Kosovës në Suharekë “shtrëngon” qytetin

[FOTO/VIDEO] Drejtimi i automjetit nën ndikimin e alkoolit, Policia e Kosovës në Suharekë “shtrëngon” qytetin

Me qëllim të ruajtjes së rendit dhe ligjit, Policia e Kosovës në Suharekë në orët e para të ditës së mërkurë ka ndërmarr aksion në pikat patrulluese, ku kryesisht pjesmarrësit e komunikacionit janë testuar me alkool-test.

Ekipi i SuharekaOnline ka monitoruar këtë aksion të Policisë së Kosovës në Suharekë që nga ora 00:00 – 02:00. Gjatë aksionit veçmas kontrollave rutinore dhe gjobave ndaj atyre për drejtim të automjetit nën ndikimin e alkoolit, Policia e Kosovës ka shqiptuar gjoba edhe për mos respektim të rregullave të komunikacionit.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë