Forumi Rinor i LDK-së ndihmon familjet e varfëra në Suharekë

  • 31.12.2018
Forumi Rinor i LDK-së ndihmon familjet e varfëra në Suharekë

Forumi Rinor i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Suharekë, ka marrur iniciativën që ti ndihmojnë familjeve të varfëra në Suharekë duke dhuruar së pari dashuri në këto familje që t’ia ndalojnë lotët që i kanë në sy.

Forumi Rinor i LDK-së kanë shpërndarë pako ushqimore, higjenike, dhe dhurata për fëmijë me rastin e festave të fund vitit.


Këto ndihma i dhuruan me dashuri Forumi Rinor i LDK-së dhe ata shprehën se kjo është veq fillimi do të vazhdojmë që ti ndihmojmë edhe tjera familjeve të varfëra.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë