Fondacioni Golden Eagle dhuron 10 mijë euro për zonat e prekura nga vërshimet

  • 21.01.2023
Fondacioni Golden Eagle dhuron 10 mijë euro për zonat e prekura nga vërshimet

Fondacioni Golden Eagle dhuron 10 mijë euro për zonat e prekura nga vërshimet.

Fondacioni Golden Eagle ka bërë të ditur se në solidaritet dhe mbështetje pë familjet të cilat janë përmbytur nga vërshimet, veçanërisht ato me kushte të rënda ekonomike do të ndihmohen me shtretër, batanije dhe gjëra të tjera elementare.

“Përmbytjet që ndodhën gjatë kësaj jave në disa komuna të Kosovës, si pasojë e kushteve të jashtëzakonshme atmosferike, kanë shkaktuar dëme të mëdha, duke rrezikuar kështu dhe jetën e njerëzve. 


Në solidaritet dhe mbështetje të tyre, Fondacioni Golden Eagle do të dhurojë shtretër, batanije dhe gjëra të tjera elementare, në vlerë prej 10 mijë euro, përzonat e prekura.

Ndihma nga Fondacioni Golden Eagle do të shkojë për familjet me kushte të rënda sociale, jeta e të cilëve është vështirësuar dhe më shumë nga përmbytjet.

Shpresojmë që kjo situatë të tejkalohet sa më shpejtë.” thuhet në njoftimin e Fondacionit Golden Eagle.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë