Festat e nëntorit, rrugët e Shirokës dhe Suharekës ‘mbushen’ me flamuj

  • 26.11.2022
Festat e nëntorit, rrugët e Shirokës dhe Suharekës ‘mbushen’ me flamuj

Për nder të 28 nëntorit, si në të gjithë trojet shqiptare ashtu edhe në Komunën e Suharekës janë organizuar aktivitete të ndryshme.

Sot, gjatë ditës së shtunë në Shirokë të Suharekës janë vendosur flamuj, shkruan SuharekaOnline.

Për nder të festave të nëntorit rrugët e Shirokës dhe Suharekës do të mbajnë flamujt kombëtar dhe shtetëror.


Poashtu, rikujtojmë se për nder të festave të nëntorit janë zhvilluar edhe aktivitete të cilat janë organizuar nga shkollat e Komunës së Suharekës, si dhe pritet të zhvillohen edhe aktivitete të tjera, si ai i zbulimit të shtatorëve të Adem Jasharit e Hasan Prishtinës në fshatin Mushtisht.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë