Festat e nëntorit, bëhen homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Suharekë

  • 28.11.2022
Festat e nëntorit, bëhen homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Suharekë

Gjatë ditës së hënë në Komunën e Suharekës janë bërë homazhe për nder të 28 nëntorit.

Me fillim nga ora 10:00 gjatë ditës së sotme janë bërë homazhe te varrezat e dëshmorëve.

Në këto homazhe kanë marrë pjesë shumë qytetarë, familjarë të dëshmorëve, përfaqësues të komunës e pjesëtarë të Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, zyrtar policor dhe atyre të FSK-së.


Poashtu, në këtë ditë homazhe janë bërë edhe tek shtatorja e Fadil Vatës në Suharekë dhe varri i Ukë Bytyçit në Semetisht.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë