Fëmijët e “IP Fluturat” vizitohen nga Bajselmani, Kuqi e një dentist në ditën ndërkombëtare të shëndetit oral

  • 20.03.2023
Fëmijët e “IP Fluturat” vizitohen nga Bajselmani, Kuqi e një dentist në ditën ndërkombëtare të shëndetit oral

Sot shënohet dita Ndërkombëtare e Shëndetit Oral në tërë botë.

Në ditën ndërkombëtare të shëndetit oral, Drejtori i Dikasterit të Arsimit në Suharekë, Remzi Bajselmani së bashku me Drejtoreshën e Dikasterit të Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Suharekë, Besa Kuqi kanë vizituar Instituvionin Parashkollor “IP Fluturat” në Suharekë.

Poashtu, për ndërgjegjësimin e fëmijëve rreth shëndetit oral këtë institucion së bashku me dy drejtorët e vizitoi edhe dentisti Faton Mustafa.


Kjo ditë synon të rrisë ndërgjegjësimin, si dhe sensibilizimin e shoqerisë sidomos fëmijët për shëndetin oral.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë