EULEX dhe Ambasada e Gjermanisë me donacione për Shkollën Fillore në Samadraxhë të Suharekës

  • 25.10.2022
EULEX dhe Ambasada e Gjermanisë me donacione për Shkollën Fillore në Samadraxhë të Suharekës

Donacione për Shkollën Fillore të Mesme të Ulët “Dituria” në Samadraxhë të Komunës së Suharekës.

Me një ceremoni rasti sot në ambientet e SHFMU “Dituria” në fshatin Samadraxhë u dha një donacion me paisje të ndryshme teknologjike për informatikë, nga EULEX-i, si dhe me 12,000 euro është ndihmuar lyerja e hapsirave shkollore, donacion nga Ambasada Gjermane në Kosovë.

Pjesë e ceremonisë ishin Shefi i EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark dhe Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde, të cilët I ka falenderuar kryetari i Komunës z. Bali Muharremaj.


“Falenderues ndaj Shefit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark dhe Ambasadorit të Gjermanisë Jörn Rohde, për donacionin e dhënë për Shkollën Fillore “Dituria” në Samadraxhë. Kjo tregon angazhimin dhe përkushtimin tuaj për vendin tonë”, ka theksuar Muharremaj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë