Enver Shabani: Gjendja në Suharekë dhe rrethinë është e qetë, deri më tani nuk ka pasur nevojë për intervenime

  • 20.01.2023
Enver Shabani: Gjendja në Suharekë dhe rrethinë është e qetë, deri më tani nuk ka pasur nevojë për intervenime

Pavarësisht reshjeve të shiut të pandërprera gjatë ditës së enjte, gjendja në Komunën e Suharekës ka qenë dhe vazhdon të jetë e qetë.

Ekipi i SuharekaOnline gjatë ditës së enjte ka përcjellur gjendjen e rrugëve në qytetin e Suharekës, ku në përgjithësi gjendja ka qenë e qetë dhe pa ndonjë vëshitrësi.

Ndërsa, lidhur me këtë situatë SuharekaOnline ka kontaktuar edhe me drejtorin e Shërbimeve Publike në Komunën e Suharekës, Enver Shabani i cili ks njoftuar se gjendja në qytetin e Suharekës dhe në rrethinë edhe pas reshjeve të vazhdueshme atmosferike ka qenë e qetë.


Poashtu, Shabani ka bërë të ditur se në Komunën e Suharekës deri më tani nuk ka pasur nevojë që të intervenohet në ndonjë vend.

Ndërsa, ka shtuar se njësiti profesional për zjarrfikje dhe shpëtim me 3 zjarrfikës dhe shpëtues, me një automjet dhe me pompa thithëse për zhvendosjen e ujit, kanë shkuar për të ndihmuar dhe mbështetur Qytetin e Skenderajit dhe Klinës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë