Edhe nesër disa fshatra të Suharekës do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar se nesër, më 19 janar në disa fshatra të Komunës së Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Edhe nesër disa fshatra të Suharekës do të mbesin pa rrymë

Sipas njoftimit të KEDS, nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike prej orës 11:00 deri në 14:00, shkruan SuharekaOnline.

Sipas KEDS-it, ndërprerja e energjisë elektrike do të bëhet për arsye të sigurisë së sistemit – Balancim i ngarkesës në TR1 dhe TR2 në NS 110/10kV Theranda.


1. Nga NS 110/10 kV  Therandë do të ndërprehet: LP 10kV Peqani (kodi: 32000007) nga ora 11:00 deri 14:00

Vendet: fshatrat: Bllacë, Breshani, Duhël, Kastërc, Nishor, Peqan, Semetishtë dhe Sllapuzhan.

Arsyeja Ndërprerje emergjente për siguri të sistemit –  Balancim i ngarkesës ne TR1 dhe TR2 në NS 110/10kV Theranda.

2. Nga NS 110/10 kV  Therandë do të ndërprehet: LP 10kV Shvepsi (kodi: 32000013) nga ora 11:00 deri 14:00.

Vendet: 28 konsumatorë komercial në Shirokë dhe Zonën Industriale.

Arsyeja Ndërprerje emergjente për siguri të sistemit –  Balancim i ngarkesës ne TR1 dhe TR2 në NS 110/10kV Theranda.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës