Edhe në Suharekë fillon procesi mësimor, Muharremaj viziton shkollat

Edhe në Suharekë fillon procesi mësimor, Muharremaj viziton shkollat

Ashtu siç është paralajmëruar nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës sot ka filluar procesi mësimor (faza e parë) edhe në Komunën e Suharekës.

Kryetari i Komunës, Bali Muharremaj i shoqëruar nga Drejtori i Arsimit në Suharekë, Remzi Bajselmani sot kanë vizituar shkollat e komunës tonë ku edhe janë njoftuar për së afërmi lidhur me fillimin e procesit mësimor.

Gjatë vizitave në shkollat e Suharekës kryetari Muharremaj dhe drejtori Bajselmani kanë biseduar me mësimdhënësit dhe nxënësit duke i apeluar që të respektohen masat mbrojtëse anti-COVID-19.


Muharremaj iu bëri apel duke u shprehur se nëse respektohen udhëzimet që janë dhënë nga IKSHPK-ja procesi mësimor nuk do të ndërprehet dhe njëkohësisht ruajnë familjarët.

Gjithashtu Kryetari i Komunës, Bali Muharremaj dhe Drejtori i Arsimit në Suharekë, Remzi Bajselmani, kanë uruar të gjithë nxënësit dhe mësimdhënësit.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë