Dy banesa, shtëpi, truall, veturë… – pasuria e kryetarit Muharremaj që e deklaroi në AKK

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë Kundër Korrupsionit (AKK).

Dy banesa, shtëpi, truall, veturë… – pasuria e kryetarit Muharremaj që e deklaroi në AKK

Kryetari Muharremaj ka deklaruar se pasuria e tij e paluajtshme kap shifrën e 560 mijë eurove.

Ai ka deklaruar një shtëpi në vlerë prej 200 mijë eurosh, truall në vlerë prej 160 mijë euro, ara (livadh) në vlerë prej 100 mijë euro dhe dy banesa nga 50 mijë euro.


Të gjitha këto, ai thotë se i ka bërë nga të hyrat dhe trashërgimitë.

Po ashtu kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj ka deklaruar pasuri të luajtshme, një veturë e cila kap shifrën prej 10 mijë eurove.

Muharremaj ka deklaruar se vetura është blerë nga të hyrat.

Ndërkaq sa i përket të hyrave vjetor, ai ka deklaruar se të hyrat e tij vjetore është vetëm paga nga Komuna e Suharekës, ku kap shumën neto prej 15,877.20 Euro.

Bali-Muharremaj

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë