DShMS-Suharekë publikon listën e kandidatëve për konkursin për dy teknik medicinal dhe një mami medicinale në QKMF

  • 30.08.2022
DShMS-Suharekë publikon listën e kandidatëve për konkursin për dy teknik medicinal dhe një mami medicinale në QKMF

Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale (DShMS) në Komunën e Suharekës më 2 gusht të këtij viti kishte hapur konkurs pune për dy teknik/e medicinal dhe një mami medicinale në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) “Rexhep Kuçi”.

Ndërkaq, tashmë DShMS-ja tashmë ka publikuar edhe listat e aplikantëve për këtë konkurs pune.

Bazuar në konkursin e datës 02.08.2022 Nr.06/913 për vendin e punës dy (2) teknik/e medicinal në QKMF “Rexhep Kuçi” në Suharekë kanë aplikuar këta kandidatë:


1. Dibrane Kryeziu;
2. Ilirjana Gegaj;
3. Arjeta Hoxha;
4. Vlora Salihi;
5. Bukurije Maliqaj;
6. Sanije Demiri;
7. Afërdita Demiri;
8. Andi Beqiraj;
9. Sadbere Trolli;
10. Kaltria Përzhaku;
11. Egzona Manxhuka-Bytyçi;
12. Vlora Buqa;
13. Ardijan Sadikaj;
14. Antigona Jasharaj;
15. Arta Kabashi;
16. Artiola Gashi;
17. Bukurije Kadolli; dhe
18. Malsor Ndrecaj.


Ndërkaq, bazuar në konkursin Nr.06/912 për vendin e punës një (1) Mami medicinale (motër akusherike) në QKMF “Rexhep Kuçi” në Suharekë kanë aplikuar këta kandidatë:

1. Medina Bllaca;
2. Valza Vataj; dhe
3. Redona Berisha.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë