DSHMS-Suharekë hap konkurs pune për 11 mjekë, 20 infermierë, një gjinekolog/e, një farmacist/e dhe disa pozita tjera

  • 02.03.2023
DSHMS-Suharekë hap konkurs pune për 11 mjekë, 20 infermierë, një gjinekolog/e, një farmacist/e dhe disa pozita tjera

Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Suharekë ka njoftuar se ka hapur konkurs pune për disa pozita për në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë, “Rexhep Kuçi”.

Pozitat për të cilat DSHMS-Suharekë ka hapur konkurs janë:

  1. Specialist i Biokimisë, QKMF-Suharekë, një pozitë
  2. Teknik/Asistent i/e Stomatologjisë, QKMF-Suharekë, një pozitë
  3. Teknik/e e Farmacisë, QKMF-Suharekë, një pozitë
  4. Teknik për rentgen, QKMF-Suharekë, një pozitë
  5. Specialist/e Gjinekolog/e, QKMF-Suharekë, një pozitë

Kandidatët e interesuar për këto pozita mund të aplikojnë prej datës 29.03.2023 deri më 12.04.2023, raporton SuharekaOnline.


Poashtu, në njoftimin e Drejtorisë për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në Suharekë bëhet e ditur edhe për hapjen e konkurseve për këto pozita:

  1. Teknik Medicinal (Infermier) në QKMF-Suharekë, 15 pozita
  2. Teknik Medicinal (Infermier) në Shërbimin e Urgjencës QKMF-Suharekë, 5 pozita
  3. Mjekë të përgjithshëm në QKMF-Suharekë, 11 pozita

Kandidatët e interesuar për këto pozita mund të aplikojnë prej datës 30.03.2023 deri më 13.04.2023

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë