Drejtoria e Shëndetësisë në Suharekë hap konkurs pune për 2 mjek/e dhe 3 infermier/e në QKMF-Suharekë

 • 07.12.2022
Drejtoria e Shëndetësisë në Suharekë hap konkurs pune për 2 mjek/e dhe 3 infermier/e në QKMF-Suharekë

Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Suharekë ka hapur konkurs pune për dy mjek/e të praktikës së përgjithshme dhe tre infermier/e.

Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Suharekë ka hapur konkurs pune për dy mjek/e të praktikës së përgjithshme dhe tre infermier/e për në Qendren Kryesore të Mjekësisë Familjare, shkruan SuharekaOnline.

Në konkurs për pozitën e mjekut/es të përgjithshëm thuhet se kandidatët të cilët janë interesuar për të aplikuar duhet të sjellin këto dokuemnta:


 1. Diplomën përkatëse mbi shkollimin e kryer
 2. Vërtetimin mbi stazhin e kryer
 3. Licensen e Punës
 4. Certifikatën e lindjes
 5. Kopjen e letërnjoftimit
 6. Certifikatën e gjendjes shëndetësore
 7. Certifikatën që ndaj tij/saj nuk zbatohen hetimet

Ndërsa, për pozitën e infermierit/es kërkohen këto dokumenta:

 1. Diplomën përkatëse mbi shkollimin e kryer
 2. Vërtetim mbi mbi praktikën profesionale- përvojën
 3. Certifikatën e lindjes
 4. Kopjen e leternjoftimit
 5. Certifikatën e gjendjes shëndetësore
 6. Licensen e Punës
 7. Certifikatën që ndaj tij/saj nuk zbatohen hetimet
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë