Drejtoria e Bujqësisë në Suharekë njofton se është hapur aplikimi për pagesa direkte- subvensione edhe për sipërfaqe

  • 18.03.2023
Drejtoria e Bujqësisë në Suharekë njofton se është hapur aplikimi për pagesa direkte- subvensione edhe për sipërfaqe

Komuna e Suharekë ka njoftuar se nga data 17 mars, 2023, është hapur aplikimi për Pagesa Direkte – Subvencione 2023 edhe për sipërfaqe (digjitalizim).

Përmes një njoftimi Drejtoria për Bujqësi, Zhvillim Rural dhe Pylltari në Suharekë ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për mbarëvajtjen sa më të mirë të procesit të aplikimit, raporton SuharekaOnline.

Njoftimi i plotë:


Nga sot është hapur aplikimi për Pagesa Direkte – Subvencione 2023 edhe për sipërfaqe (digjitalizim).

Të nderuar fermerë të Komunës së Suharekës, ju njoftojë se Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural nga sot ka hap periudhën e aplikimit për pagesa direkte/subvencione për kulturat dhe aktivitetet bujqësore, të cilat mbështeten përmes Programit të Pagesave Direkte/Subvencioneve për vitin 2023!

Si Drejtori për Bujqësi, Zhvillim Rural dhe Pylltari, kemi bërë të gjitha përgaditjet e nevojshme për mbarëvajtjen sa më të mirë të procesit të aplikimit. Nëse paraqitet nevoja do të punohet edhe gjatë vikendeve poashtu do të zgjatet edhe orari i punës.
Për mënyrën e aplikimit dhe çdo paqartësi ose informacion shtesë, mund të drejtoheni në zyret e Drejtorisë për Bujqësi, Zhvillim Rural dhe Pylltari në Suharekë!

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë