Drejtoria e Bujqësisë në Suharekë dhuron 159 motokultivator për bujqit e komunës

  • 19.12.2022
Drejtoria e Bujqësisë në Suharekë dhuron 159 motokultivator për bujqit e komunës

Drejtoria për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural në përkrahje të fermerëve të Komunës së Suharekës.

Drejtoria për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural i ka dhuruar 159 motokultivator për bujqit, të cilët kanë aplikuar për përkrahje me mekanizëm bujqësorë, përkatësisht motokultivator.

“Në përkrahje të fermerëve të Komunës sonë, sot Drejtoria për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, i ka dhuruar 159 motokultivator për bujqit, të cilët kanë aplikuar për përkrahje me mekanizëm bujqësorë, përkatësisht motokultivator.


Me rastin e shpërndarjës, së bashku me përfituesit ishin të pranishëm edhe kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj dhe drejtori për bujqësi, Ardian Kotorri dhe zyrtarë tjerë nga kjo drejtori. Kryetari Muharremaj iu ka uruar punë të mbarë përfituesve ka thënë : Uroj ti gëzoni dhe ti shfrytëzoni sa më shumë dhe sa më mirë, njëherit ju njoftoj se vitin tjetër buxheti për fermerë do të jetë mbi 1 milion euro.

Ndihma dhe përkrahja për bujqësinë asnjë herë nuk do të mungojë, por do të rritet vazhdimisht”.” thuhet në njoftimin e drejtorisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë