[DOKUMENT] Shpenzimet e Komunës së Suharekës për muajin Shtator 2022

  • 06.10.2022
[DOKUMENT] Shpenzimet e Komunës së Suharekës për muajin Shtator 2022

Në raportin zyrtar të Komunës së Suharekës për shpenzimet e muajit Shtator 2022 të siguruar nga SuharekaOnline shihen shpenzimet që ka bërë Komuna e Suharekës nën udhëheqjen e Bali Muharremajt.

Nga ajo që shihet në raportin e shpenzimeve të muajit shtator në Zyrën e Kryetarit vihet në pah se për udhëtimet zyrtare jashtë vendit janë shpenzuar 916,77 euro, ndërsa për akomodime gjatë këtyre udhëtimeve zyrtare jashtë vendit u shpenzuan 320 euro.

Po ashtu te shpenzimet e zyrës së kryetarit bëhet e ditur se për pagat neto përmes listave të pagave janë shpenzuar 21,284.28 euro (€).


Në total nga zyra e kryetarit gjatë shtatorit janë shpenzuar gjithsej 27 mijë e 209 euro e 56 cent, duke përfshirë këtu pagat neto përmes listave të pagave, pagesa për sindikatë, tatimi ndalur në të ardhurat personale, kontributi pensional – punëtori, kontributi pensional – punëdhënësi, shpenzimet e udhëtimeve zyrtare jashtë vendit, shpenzime të vogla – para xhepi, akomodimi – udhëtimet zyrtare jashtë vendit, shpenzimet e telefonisë mobile, shërbimet e ndryshme intelektuale dhe këshilldhënëse, furnizime për zyrë, furnizim me ushqim dhe pije (Jo dreka zyrtare) dhe botimet e publikimeve.

Ndërkaq, në këtë raport bëhet e ditur se administrata në Komunën e Suharekës ka bërë shpenzime prej 53 mijë e 990 euro e 74 cent.

Inspekcioni ka bërë shpenzime në vlerë prej 9 mijë e 957 euro e 91 cent.

Zyra e Kuvendit Komunal – Suharekë

Buxheti – Suharekë

Shërbime publike – infrastruktura rrugore – Suharekë

ZKK – Suharekë

Bujqësia – Suharekë

Shërbimet kadastrale – Suharekë

Planifikimi urbanizmi inspekcioni – Suharekë

Administrata – Suharekë

Shërbimet e kujdesit primar shëndetësor

Shërbimet sociale – Suharekë

Shërbimet kulturore – Suharekë

Administrata – Suharekë

Arsimi parafillor, çerdhet – Suharekë

Arsimi fillor – Suharekë

Arsimi i mesëm – Suharekë

 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë