DKA-Suharekë shpall konkurs pune për 5 mësimdhënës në tre shkolla

  • 25.08.2022
DKA-Suharekë shpall konkurs pune për 5 mësimdhënës në tre shkolla

Drejtoria Komunale e Arsimit (DKA) në Komunën e Suharekës, me datën 24 gusht 2022 ka shpallur konkurs pune për pesë mësimdhënës.

“Në bazë të nenit 8 të Ligjit të punës nr.03/L-212, nenit 35 të Ligjit për Arsim Parauniversitar të Republikës së Kosovës me nr. 04/L-032, nenit 5 të Ligjit për Arsimim në Komunat e Republikës së Kosovës, nr.03/L-068, UA nr.05-2015 (Normativ për mësimdhënësit e arsimit profesional), UA nr.05/2021 (Normativ mbi kuadrin profesional të arsimit të përgjithshëm), dhe UA nr.07/2017 (Rregullimin e procedurave për themelimin e marrëdhënies së punës në sektorin publik), Drejtoria e Arsimit rishpall këtë konkurs për plotësimin e vendeve të lira të punës për vitin shkollor 2022/2023”, thuhet në njoftim.

DKA-Suharekë ka shpallur konkurs për pesë mësimdhënës, një në SHFMU “Dëshmorët e Greikocit” në Greikoc, dy në SHMT “Skënder Luarasi” në Suharekë dhe dy në IAAP “Abdyl Ramaj” në Shirokë.


1. SHFMU “Dëshmorët e Greikocit” në Greikoc


Një mësimdhënës/e për lëndën e muzikës me plotësim orësh në shkollat tjera (zëvendësim i pushimit të lehonisë).

2. SHMT “Skënder Luarasi” në Suharekë

Një mësimdhënës/e për lëndën e elektroteknikës;
Një mësimdhënës/e për lëndët dizajn i tekstilit dhe veshjeve për 15 orë mësimi në javë.

3. IAAP “Abdyl Ramaj” në Shirokë

Një mësimdhënës/e për lëndët e infermierisë për 10 orë praktikë profesionale;
Një mësimdhënës/e për lëndët laborant mjekësor për 10 orë praktikë profesionale.

Nga DKA-Suharekë kanë theksuar edhe kushtet për aplikim, ku për të gjitha vendet e lira të punës të shpallura në konkurs kërkohet përgatitje adekuate profesionale sipas normativit.

Afati për pranimin e aplikacioneve është 8 ditë, nga dita e publikimit në faqen zyrtare të Komunës së Suharekës dhe tabelën e shpalljeve të DKA-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë