DKA-Suharekë shpall konkurs për 5 vende të lira të punës në disa shkolla

  • 14.10.2022
DKA-Suharekë shpall konkurs për 5 vende të lira të punës në disa shkolla

Drejtoria Komunale e Arsimit (DKA) në Komunën e Suharekës ka shpallur konkurs pune për dy sekretare/e shkolle, një psikolog/e dhe ka rishpallur konkursin për një mësimdhënës/e dhe një punëtor teknik-ndihmës.

DKA-Suharekë ka shpallur konkurs për një sekretar/e shkolle në SHFMU “Shaban Mazreku” në Sopijë, një sekretar/e shkolle në SHFMU “Lidhja e Prizrenit” në Budakovë me plotësim norme në SHFMU “Ismet Jashari-Kumanova” në Javor. Po ashtu konkursi është hapur edhe për një psikolog/e në Institucionin Parafillor “Fluturat” në Suharekë.

Kandidatët e interesuar për këto pozita mund të aplikojnë prej datës 14.11.2022 deri me datë 28.11.2022.


Ndërkaq, konkursi është rishpallur për një mësimdhënës/e për lëndën e TIK-ut për kohë të caktuar deri me datë 31.08.2023 (zëvendësim) në SHFMU “Dëshmorët e Greikocit” në Greikoc dhe një punëtor teknik-ndihmës për kohë të caktuar deri me datë 31.08.2023 (zëvendësim) në SHFMU “Shaban Mazreku” në Sopijë.

Kandidatët e interesuar për këto pozita mund të aplikojnë nga 14.10.2022 deri me datë 21.10.2022.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë