DKA-Suharekë publikon rezultatet përfundimtare për dy mësimdhënës/e dhe një punëtor/e teknik-ndihmës

Drejtoria Komunale e Arsimit (DKA) në Komunën e Suharekës ka publikuar rezultatet përfundimtare për konkursin për dy mësimdhënës/e dhe një punëtor/e teknik/ndihmës.

DKA-Suharekë publikon rezultatet përfundimtare për dy mësimdhënës/e dhe një punëtor/e teknik-ndihmës

Drejtoria Komunale e Arsimit ka marrë vendim për përzgjedhjen e kandidatëve në bazë të pikëve të fituara në testin me shkrim dhe intervistën me gojë, sipas konkursit me nr. të protokollit 05Nr. 381, të datës 30.03.2022, sipas listave të më poshtme.

Konkursi ka qenë i shpallur për një mësimdhënës/e për lëndën Gjuhë dhe Letërsi Shqipe në SHFMU “Dëshmorët e Tivarit” në Peqan, një mësimdhënës/e për lëndën Histori – Edukatë Qytetare në SHFMU “Sadri Duhla” në Duhël dhe një punëtor/e teknik/ndihmës në SHFMU “Dituria” në Samadraxhë.


Këshillë juridike: Kandidatët e pakënaqur kanë të drejtë ankese në Komisionin për Ankesa dhe Parashtresa në nivel komune, në afat prej 8 ditësh nga publikimi i rezultateve në faqen zyrtare të komunës dhe në tabelën e shpalljeve të DKA-së.

Vendim-per-konkurs

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë